Koolitus õpetajatele ja noorsootöötajatele – õppematerjalide “Maapõue seljakott” ja “Roheootus” tutvustus 26.09

Kutsume eri ainete õpetajaid, keskkonnahariduse spetsialiste ja noorsootöötajaid tutvuma uute õppematerjalidega, mis aitavad käsitleda noortega kriitiliste toormete teemat eri vaatenurkadest ning aktiivõppe metoodikaid kasutades. Koolitus toimub Tartu loodusmajas 26. septembril kell 11.00-16.15.

“Roheootus” on Tartu loodusmaja keskkonnahariduse spetsialistide ja UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti võrgustiku õpilaste koostöös loodud hariduslik rollimäng. Õppematerjal keskendub konfliktidele ning keskkonna- ja sotsiaalsetele probleemidele, mis tekivad energia tootmiseks vajalikke maavarade kaevandamisel. Valminud õppematerjal (juhend koos taustainfoga, esitlus, rollikaardid) on digitaalselt avalikult saadav ning koolituse osalejad saavad endale ka trükitud rollikaartide komplekti.

„Maapõue seljakott“ on õppevahend, mille eesmärk on tutvustada maavarade ja kriitiliste toormete olulisust igapäevaelus. Kolme mängulise tegevuse käigus õpitakse tundma Eesti maavarasid, kriitiliste toormete laiaulatuslikke kasutusalasid ning maavarade ja toormete kasutamisega seotud keskkonna- ja ühiskonnaprobleeme. Materjal on võimalik Eesti Geoloogiateenistuse käest tundide läbiviimiseks laenutada.

Õppematerjalid lõimivad loodusainete ja ühiskonnaõpetuse teemasid ning on mõeldud eelkõige põhikooli III astme ja gümnaasiumi õpilastele, kuid koolitusele on oodatud ka nooremate õpilastega töötavad õpetajad. Lühidalt tutvustatakse ka teemakohaseid õppematerjale, mis on sobilikud kasutada õpilastega vanuses 6-14 a.

Kava:

Kriitilised toormed ja rohepööre: õppematerjalide “Maapõue seljakott” ja “Roheootus” tutvustus 26.09

11.00 Tervituskohv

11.15 Sissejuhatus ja tutvumised

11.30 Rollimängu “Roheootus” mängimine ja õppematerjaliga tutvumine

13.00 Lõuna

13.45 Maapõue seljakotti õppematerjalidega tutvumine

15.30 Kokkuvõtted, arutelu tekkinud küsimuste üle

16.15 Koolituse orienteeruv lõpp

 

Registreeri ennast koolitusele siin 19. septembrini: https://forms.gle/fxx4xyiuUJkvi7gK7

Osalemine on tasuta. Koolituse toimumist toetab KIK.