Huvikooli kalender

Loodusmaja huvikooli tegevused 2022/2023. õppeaastal

Toimumise aeg Sündmus
31.august 2023 kell 16:00 Huvikooli avaaktus
16.oktoober-12.november 2023 Huvikooli sügisnäitus
23.-29.oktoober Koolivaheaeg
18.-26.november 2023 Jäätmetekke vähendamise nädal
4.-10.detsember 2023 Viktoriin
21.detsember-7.jaanuar Koolivaheaeg
19.jaanuar 2024 Huvikooli talvepidu
26.veebruar-3.märts Koolivaheaeg
11.-17.märts 2024 Viktoriin
19.aprill 2024 Maapäeva konverents
22.-30.aprill Koolivaheaeg
12.mai 2024 Taimetervise päev
20.mai 2024 Taimede lummuse päev
31.mai 2024 kell 16:00 Huvikooli lõpupiknik

MEIE TRADITSIOONIDEST

Tartu Loodusmajas saavad õpilased lisaks ringitööle osaleda mitmetes projektides, katsuda jõudu ringidevahelistes konkurssides ja viktoriinides, leida uusi sõpru ja suhelda teiste lastega loodusmaja ühisüritustel. Paljud meie ettevõtmistest on pikkade traditsioonidega, teistega alles alustame ja katsetame. Püüame leida ja õpilastele pakkuda uudseid ja huvitavaid tegevusi.

Jätkuvalt on meie eesmärgiks kaasata oma ringivälisesse tegevusse mitte ainult loodusmaja õpilasi, vaid pakkuda loodusalaseid programme, korraldada viktoriine ja õppepäevi ka teistele huvilistele nii Tartu linnast kui maakonnast ja isegi kaugemalt.

Looduslaagrid erinevatel aastaaegadel (sügisel, talvel, suvel)

Loodusmaja lastele korraldatakse traditsiooniliselt igal aastaajal õppelaager mõnes vahvas looduspaigas, kus saavad kokku erinevate ringide õpilased. Siin õpitakse märkama põnevat looduses ja väärtustama värskes õhus viibimist. Samuti saadakse uusi teadmisi ning tugevdatakse sõprussidemeid. Laagrid kestavad tavaliselt 3 – 4 päeva.

Konverentsid õpilastele

Tartu Loodusmaja õpilaskonverentsid toimuvad kaks korda aastas. Sügisel esitlevad õpilased ettekandeid suvistest loodusvaatlustest ja põnevatest reisidest. Kevadel saavad oma töid ette kanda need, kes on talve jooksul koostanud huvitavaid uurimustöid. Konverentsid annavad lastele ja noortele väärtuslikke esinemiskogemusi ning aitavad turvalises keskkonnas koguda esinemisjulgust. Ettekannetest koostatakse kogumik.

Õpilaskonverentside kogumikud 

Viktoriinid

Hea loodusetundja viktoriin

Hea loodusetundja konkurss toimub igal aastal oktoobris. Siin saab oma teadmisi proovile panna erinevate puude ja põõsaste lehtede ning viljade, puhmastaimede, seente, sammalde, samblike jms äratundmises. Kõigile jagub nii äratundmisrõõmu kui ka uute tutvuste loomist loodusega. Parimaid loodusetundjaid autasustatakse sisukate raamatute ja väikeste meenetega.

Loomade tundmise viktoriin

Pildiviktoriin toimub igal talve.  Viktoriinil tuleb piltidelt ära tunda Eesti loomariigi esindajaid putukatest imetajateni. Näiteks lisaks rebasele ja karule võiks ära tunda ka ujurit ja lapsuliblikat. Põnevust pakuvad ka pildid loomade jälgedest ning loomade tegutsemisjäljed. Kas sina tead milline on ilvese käpajälg lumel ja milline näeb välja käbi kui orav on oma eine lõpetanud?

Loomekonkurss

Loomekonkurss ja näitus toimuvad igal talvel, kuid igal aastal on uus teema. Eelmistel aastatel on joonistatud Eesti loomi, puid, lemmikloomi, selgrootuid, toataimi, veeelustikku. Konkursi tööd eksponeeritakse näitusel Tartu Keskkonnahariduse Keskuse saalis. Linnaraamatukogus toimuvad igal aastal loodusmaja kunstiringi näitused.

Huvikooli näitused

Näitus “Töid sügisandidest”. Sügisel leiab loodusest rohkelt värvi- ja vormiküllaseid vilju, lehti ja teisi põnevaid ande, millest meisterdada ja mida kokku sobitades luua midagi uut. Loodusmaja huviringide õpilaste sügisene looming ootab vaatajaid oktoobri esimesel nädalal.

Jõuluteemaline õpilastööde näitus detsembri alguses. Ringitundides meisterdatakse peamiselt looduslikest materjalidest jõulukaunistusi ning praktilisis kingitusi ja meeneid. Kaunimad neist riputatakse  keskkonnahariduse keskuse saali kõigile imetlemiseks.

Kevadpühade näitusel eksponeeritakse laste värvitud mune. Mune värvitakse nii ringitunnis või kodus. Pärast pühi tuuakse munad näitusele. Lapsed ise valivad välja ja kinnitavad oma hääletussedeliga kõige ilusamad munad, mis saavad siis väikesed auhinnad.

Kevadine ekskursioon jugadele

Kevadine ekskursioon jugadele. Toimub igal aastal varakevadel suurvee aegu, kui loodusmaja õpilastel on võimalus minna Põhja-Eestisse veerohkeid jugasid vaatama. Selline traditsioon on meil juba aastast 1983.

Õppeekskursioonid, matkad ja õuetunnid on olulisel kohal kogu aasta vältel. Õuetunnid toimuvad tavaliselt Lille tänava pargis, TÜ botaanikaaias, Emajõe ääres. Tihti sõidetakse bussiga ekskursioonile huvitavatesse looduspaikadesse.