Tule osale 6.-9.klasside koolinoorte õpilasvõistlusel!

Kutsume kõiki 6.-9.klasside koolinoori ja nende õpetajaid osalema EnergyAdvice  projekti õpilasvõistlusele!


Võistlusest lähemalt

Tegemist on rahvusvahelise võistlusega, kuhu on oodatud osalema 6.-9. klasside koolinoored eelkõige Eesti-Läti koostööprogrammi piirkondadest*. Esimene võistluse voor toimub riiklikus suhtlemiskeeles Eestis ja Lätis paralleelselt. Esimesest riiklikust voorust edasipääsejad kutsutakse osa võtma rahvusvahelisest finaalvoorust. Eesti ja Läti edasipääsenud meeskonnad kohtuvad Tartus AHHAA keskuses, kus suhtlemiskeeleks on inglise keel, kuid kus ülesanded koostatakse selliselt, et noortel vastamisega probleeme ei teki. Finaalvõistlusele kaasatakse ka tõlgid ning finalistid saavad muretult enda teadmiste rakendamisele keskenduda.

 

Energy advice õpilasvõistluse avamine
Õpilasvõistluse väljakuulutuamine ja avamine Lätis (16.09.2019)

 

Võistlusele registreerinud võistkonnad peavad esimeses voorus lahendama 5 väljakutset ehk viis ülesannet. Iga ülesanne sisaldab teoreetilist osa ning ühte loomingulist  või praktilist ülesannet, mis tuleb enda meeskonnaga ära lahendada ning tagasi saata võistluse reeglites kirjeldatud kuupäevadeks.

Väljakutsed on üles ehitatud selliselt, et need aitavad õpilastel luua seoseid igapäevase energiakasutuse, meie valikute ning keskkonnamõju vahel.  Lisaks sobivad võistlusel käsitletavad teemad täiendama ka erinevaid ainetunde.

(*Eesti-Läti koostööprogrammi piirkonda kuuludvad eestis järgmised maakonnad: Hiiu, Jõgeva, Lääne, Põlva, Pärnu, Saare, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru)

 


Kuidas osaleda?

Osalemiseks tuleb enda koolis kokku panna 2-3 liikmeline meeskond/sõpruskond, leida endale juhendajaks üks õpetaja, tutvuda võistluse reeglitega ning täita ära registreerimisvorm. Oluline on silmas pidada, et meeskonna liikmed peavad olema 6.-9.klasside õpilased. Meeskonna kontaktisikuteks jääb võistkonna kapten ning õpetaja. 

Tutvu võistluse reeglite ja isikuandmete kasutamisega

Täida registreerimisvorm

EnergyAdvice õpilasvõistluse plakat
Aita meil infot levitada! Prindi võistluse plakat.
Riputa see kooli infotahvlile 


Miks peaks osalema?

Keskkonnateemad on teravama tähelepanu all kui kunagi varem ning jätkusuutlik elu Maal on võimalik ainult siis, kui me oskame meile antud ressurssidega targalt ümber käia. EnergyAdvice projekti kõigi tegevuste, sh ka 2019/2020 toimuva õpilasvõistluse põhieesmärgiks on tõsta koolinoorte (6.-9.klass) keskkonnaalast teadlikkust ja tutvustada neile erinevaid võimalusi, kuidas oma igapäevaelus teha nutikamaid valikuid, mis aitavad energiat säästa.

Käsitleme erinevaid teemasid ning kutsume noored endaga koos mõtisklema ja vastuseid leidma küsimustele:

  • Mis juhtub, kui energia Maal saab otsa?
  • Mis vahe on taastuvatel ja taastumatutel energiaallikatel?
  • Kust energia tuleb ning kuhu “kaob”?
  • Millised probleemid kaasnevad inimkonna üha kasvava energiatarbimisega?
  • Mida tähendavad mõisted energiasääst ja energiatõhusus?
  • Kuidas on seotud kliimasoojenemine ja meie igapäevane energiakasutus?
  • Milline võiks olla meie energiakasutus tulevikus?

… ja lisaks eelmainitule on võitjatele muidugi ka auhinnad!

Energy Adcice õpilasvõistlus auhinnad

 



Millal?

  • Meeskondade registreerimine 16.09  – 4.10.2019

  • Võistluse esimene riiklik voor 7.10 – 15.11

  • Finaalvõistlus AHHAA keskuses 24.-25.01.2020

 


Ootame aktiivset osavõttu!

Hoia ennast sündmustega kursis ka võistluse Facebooki lehel 

 

Lisainformatsioon:

Katrin Juhanson
Tartu loodusmaja infojuht, projekti koordinaator
+372 50 555 27
E-post: katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee
Tartu loodusmaja, Lille 10, Tartu 51010

 


Projektist lähemalt

Eesti-Läti koostööprojekti “Energy Advice! – piirideülesed energiasäästunipid ” toel korraldasime selle aasta kevadel erinevaid energiasäästu teemalisi õpitubasid ja õppeprogramme rohkem kui 3500 põhikooli õpilasele. Õppeprogrammid olid mõeldud Eesti-Läti piiriülese koostööprogrammi piirkonnas asuvatele koolidele tasuta ning huvilisi jagus ka üle terve Eesti.  Projekti tegevused said väga palju positiivset tagasisidet ning paljud õpetajad lubasid neid programme ka edaspidi tellida.  Eestis koordineerib projekti tegevusi Tartu loodusmaja ning Lätis projekti juhtpartner Kurzeme Demokeskus.

Projekti tegevustest ning loodud õppeprogrammidest saab
lähemalt lugeda SIIT 


See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.