GreenMind projektis arendatakse keskkonnahariduslikke materjale
GreenMind projekt loob mitmeid ökosüsteeme tutvustavaid keskonnahariduse materjale
Üheks põnevaks õppevahendiks on Peipsi järve keskkonna õpik, mis keskendub kolmele peamisele keskkonnaprobleemile: inimtekkeline eutrofeerumine (rohke- ja liigtoitelisus), jäätmekäitlus (valdavalt tahked olmejäätmed, ebaseaduslike prügilate ja prügi probleem) ja energiatarbimine (valdavalt kodumajapidamistes). Õpiku sihtrühmaks on gümnaasiumiõpilased. Õpikutest leiab lisaks üldistele keskkonnateemadele ka praktilisi näpunäiteid, kuidas käituda keskkonnasõbralikult.
Õpikut toetab ka loodav piirkonna veebileht, mis sisaldab piirkondlike ökosüsteemide uurimise täiendavaid materjale.
Vene projektipartnerid loovad Pihkva piirkonna keskkonnahariduse kontseptsiooni. Pihkva oblasti riiklik hariduskomitee eeldab, et selle alusel hakkab toimuma edasine tegevus valdkonnas.
Projekti raames arendatakse välja lasteaedadele kaks lauamängu, et tutvustada Peipsi järve piirkonna loodust ning seal elavaid linde ja loomi.
Koolidele valmivad roheliste koolide voldikud, mis tutvustavad ülemaailmset Rohelise Kooli programmi ja kuidas sellega liituda.
Valmib ka Peipsi piirkonna keskkonnahariduse trükis, et tutvustada õpetajatele parimaid näiteid erinevatest metoodikatest. Trükis aitab edendada regionaalset keskkonnaharidust.
Põnevaks veebipõhiseks õppevahendiks saab olema Peipsi järve teemaline viktoriin, mis sisaldab küsimusi järve ökoloogiast ja aktuaalsematest keskkonnaprobleemidest. Veebiviktoriini eesmärgiks on toetada regionaalset keskkonnaharidust koolitundides.
Projekti raames täiendatakse ja tõlgitakse vene keelde Eestis juba kasutusel oleva keskkonnasõbralike ürituste korraldamise käsiraamat, mis on suunatud ürituste korraldajatele, et vähendada erinevate avalike ürituste võimalikku negatiivset mõju loodusele.
Artikkel on võetud Eesti-Vene koostööprojekti #GreenMind jaanuarikuu uudiskirjast.
Koostööprojekt arendab ja parandab läbi uuenduslike õppematerjalide ja -tegevuste keskkonnahariduse kvaliteeti Lõuna-Eestis ja Pihkva regioonis. Projekti kaasrahastavad Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020 ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.