Haridustöötajate infopäev Tartu loodusmajas 13.12

Hea õpetaja ja haridusasutuse juht!

Ootame sind Tartu loodusmajja 13.12 kell 15.30-17.00. Sul on hea võimalus piiluda Tartu loodumaja õppeprogrammidesse – ise näha ja kogeda, tutvuda meie vahvate loomadega, mõnusalt juttu rääkida, maiustada ja soovi korral võtta iseendale kvaliteethetk pargis või talveaias.

Kava ja tegevused:
15.30-16.30 – Aktiivne tutvumine Tartu loodusmaja õppeprogrammide elementidega
16.30-17.00 – Tee/kohv + arutelu võimalike uute programmide, õppekavade ja lõimingute teemal.

Ootame lasteaia, I-IV kooliastme õpetajaid ning ka emakeele õpetajaid! Tutvustame loodusprogrammidesse lõimitud eesti keele õpet. Õpetajad saavad ise kogeda mänge ja ülesandeid, kus õpitakse omadussõnu, liitsõnu, erinevaid kõneviise ja lugude jutustamist ilusas emakeeles. Tutvustame meie ümber leiduvat elurikkust sh loomi, ainete ringlust ja seotust ja ka toidulauda.

 

REGISTREERI SIIN

 

Tutvustame järgnevaid programme:

Õpetajad saavad pimetestimise abil maitsta erinevaid aedvilju.

Osalejad saavad näha ja silitada meie lemmikuid, hoida käes raagritsikat. Miks lemmikud on lemmikud? Kust nad pärit on, mida nad vajavad ja kuidas saame olla head loomaomanikud?

Vaatame metsloomade nahkasid, koljusid, väljaheiteid kui ka tegevusjälgi.

Pilguheit selgrootute maailma, selleks kasutame luupe, mikroskoope ja putukaprille. Saame teada, kes nad on, kus ja kuidas elavad.

  • “Uurime elektrit” (I kooliaste) (UUS!)

Proovime ise kokku panna vooluringi koos lülitiga ja seejärel kontrollime nende elektrijuhtivust eri materjalidega.

Uurime Läänemerega seotud erinevaid objekte Pikast Hermanist merevaiguni, otsime asjade omavahelisi seoseid ja avastame, et kõik on kõigega seotud.

  • Vesi kui eriline aine – vee puhastamise labor” (II kooliaste) (UUS!)

Uurime isetehtud veefiltrit, mille saaks meisterdada üksikul saarel leiduvatest vahenditest. Vaatame, mis materjalid ja millises järjekorras puhastavad kõige paremini vett ja kas tekib isu seda juua.

Uurime mikroskoobiga mulla mikroskoopilist elurikkust ja mikroplasti ja selle mõju meie tervisele.

Sukeldume kimalastele ehitatud karpi ja otsime vastust küsimusele, miks karbil kaks auku on. Leiame põhjuse, miks suurem osa Eesti kimalastest kaitse all on.

Saame teada, mis on WOOD WIDE WEB, kuidas seened koostööd teevad ja kuidas oma niidistikuga Maa eluvõrgustikku kokku traageldavad.

Mõõdame tigude jooksukiirust, vaatame neile silma ja püüame neist aru saada. Leiame, et nende supervõimed ja keha ning meeleelundite disain on nende eluviisi jaoks parim võimalik variant.

 

Lisainfo ja registreerimine:

Liina Niinemägi
Haridusprogrammide juht
(+372) 507 6197
liina.niinemagi@tartuloodusmaja.ee

infopäev haridustöötajatele