Loodusmaja aktiivõppeprogrammid on sel sügisel üle 1200 lapse metsa ja parki viinud
Tartu loodusmaja poolt pakutavad koolide õppekava täiendavad õppeprogrammid on ka sel sügisel hoogsalt käima läinud ja ka talve algus tõotab tulla sama tegus. Sügise algus ja kevade lõpp on alati olnud metsa- ja mullaelustiku uurimiseks sobivaimad ajad, mil looduses toimuvad veel aktiivsed muutused ja tegutsemine ning koolidel on tundide kõrvalt aega programmides osaleda, nendib haridusprogrammide juht Helle Kont.
Kooliaasta kahe esimese kuu jooksul on Tartu loodusmaja õpetajad jõudnud juhendada juba üle 1250 õpilase 60 erinevast klassist, programmid on toimunud nii loodusmaja klassiruumides, pargis kui ka erinevatel õpperadadel metsas ja rabas.
Mõnikord käiakse programmidel lausa terve lennu või kooliga. Juba teist aastat korraldati näiteks Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi kõikidele 12.klassidele metsa ökosüsteemi, raba ja järvevee õpipunktidega looduspäev Saare järve õpperajal. Samuti veetis terve Viljandi valla Saarepeedi kool 5 erineval programmil õppeperioodi viimase koolipäeva ning Tartu Raatuse ja Kivilinna koolide 7.klasside õpilased harjutasid maastiku mõõdistamist loodusmaja pargis. Lisaks vaatlesid Ülenurme Gümnaasiumi algklassid metsaelu Vapramäe ja Vitipalu matkaradadel ning õpitu kinnistamiseks valmistasid endale toredad taimekaardid.
Loodusmaja programmidele ei jõua ainult üldhariduskoolid, vaid ka algharidus- ja kutsehariduskoolide eri vanuses ja taustaga õpilased. Näiteks külastavad novembris maja Tartu Kutsehariduskeskuse noored, kes täiendavad oma teadmisi kohalike ja eksootiliste taimede kasutamisvõimalustest toitlustuses ja panevad kõrva taha jäätmevähendamise nippe.
Lasteaiaprogrammidel möödus september seeni tundma õppides, tutvuti nii kohalike söögiseente kui ka mürgiseentega. Kokku tutvustati seenemaailma 22 lasteaia rühmale, valdav enamus neist olid Tartu enda lasteaiad.
Oktoobrikuus muutus programmide valik ja külastatus kirjumaks, läbiti nii kõikide lemmikuks olevat „Lemmikloomaprogrammi“ kui ka tehti tutvust jäätmete sorteerimise mitmekülgse maailmaga programmi „Vähem prügi“ kaudu. Lisaks said pisikesed õppurid teada, kust tuleb toit meie lauale „Toidu teekond“ õppeprogrammist ning „Metsloomaprogramm“ õpetas lastele, millised on meie Eestis elavate metsloomade kasukad, küünised ja väljaheited. Lasteaia programmide koordinaator Evelin Petersoni sõnul jagus põnevust kõigisse programmidesse ja tore on näha, et ka nutiajastul paneb looduses toimuv ikka veel lastel silmad uudishimust ja üllatusest särama.