Maikuu oli Tartu loodusmajas tihe rahvusvaheliste vastuvõttude aeg

Rahvusvaheline kogemuste jagamine on keskkonnahariduse vallas ülimalt oluline, kuna see võimaldab kvaliteetsemaid ja mitmekülgsemaid õpetamismeetodeid. Läbi rahvusvaheliste koostööprojektide ja vahetusprogrammide saavad haridustöötajad ja õpilased erinevatest riikidest rikastada oma teadmisi ning arendada uusi perspektiive keskkonnaküsimustes.

Eesti, oma unikaalse looduse ja Tartu loodusmaja oma keskkonnaprojektidega, on väärtuslik panustaja rahvusvahelisel tasandil, pakkudes oma kogemusi ja teadmisi teistele riikidele ning samas õppides nendelt. See sümbioos tugevdab globaalselt keskkonnateadlikkust ning aitab kaasa kestlikuma tuleviku kujundamisele.

Kui aprillikuu lõppes sellega, et 8 loodusmaja töötajat käisid Helsingis õppereisil ja UNESCO ühendkoolide seast valiti välja 19 õpilast, kes saavad augustis osaleda Läänemere Projekti purjeõppesõidul Soome, siis 6.-8.mail külastasid meid norrakad asutusest Re Innovasjon, et jätkata Duo Networking projektitegevusi. Külastus oli osa ECOC 2024 Duo Networking projektist ja seda toetavad Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) ja Norra Kuningriigi programmide grandid.

Paralleelselt said külalised ja Tartu loodusmaja töötajad osaleda Tartu Kunstikooli korraldatud Euroopa kunstikoolide võrgustiku kohtumisel, mis võimaldas kuulata loengut kestlikest lahendustest kunstivaldkonnas, osaleda mitmetes praktilistes töötubades ja ühisaruteludes kunstihariduse edendajatega kõikjalt Euroopast.

Ja juba 16. mail uurisid loodusmaja ja tutvusid meie heade praktikatega Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi rahvusvahelise noorsootöö magistrikursusel osalejad, kelle seas oli külalisi ka näiteks Mehhikost ja Kolumbiast. Sellele järgnes 21.mail toimunud Põhjamaade sõpruslinnade võrgustiku noortevahetusprogramm, mille läbiviimisel abistasid noored loodusmaja vilistlased Brita Lii Sei, Merlyn Leigh Dunderdale ja Katariina Kurina, kes ühtlasi tutvustasid osalejatele oma kunagist projekti F.O.O.D.

Ja see pole veel kõik. 28. mail andis meie juhataja Janika Ruusmaa ja rahvusvahelise koostöö koordinaator Gedy Matisen intervjuud Soome sisearhitektile, disainieksperdile Riikka Manninenile, kes kogub Põhjamaadest ja Eestist infot oma raamatu pealkirjaga “Tulevik ruumides: meie elukeskkond kui lahendus meie aja kriisidele” käsikirja jaoks. Riika õppereise ja raamatu valmimist toetab Bryggmani Fond.

Lisaks külaliste vastuvõtmisele toimub Tartu loodusmaja partnerlusel jätkuvalt 6000-kilomeetrine retk ümber Läänemere “Save the Baltic Sea” , kus osaleb ka saarlanna Liisi Preedin. Matkaseltskonna vastuvõtuks ja avaliku teavitussündmuse korraldamiseks 16. oktoobril Eestis sai Tartu loodusmaja rahastuse Nordplus Horizontal programmist – projekti “Kestliku arengu hariduse edendamine õuesõppe meetoditega Läänemere tervise parandamiseks” käivitamine toimus samuti maikuus.

Soovime teile kestlikku juunikuud!